Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

PEROSALL

Nazwa handlowa leku: PEROSALL

Nazwa polska leku: SZCZEPIONKA ODCZULAJĄCA

Nazwa międzynarodowa leku: Mieszanki alergenów pyłków roślin / Alergeny

Nazwa anglojęzyczna leku: DESENSITIZING VACCINE

Postaci leku: Perosall C - roztwór do stosowania podjęzykowego (mieszanka alergenów pyłku chwastów); Perosall D - roztwór do stosowania podjęzykowego (mieszanka alergenów pyłku drzew); Perosall T13 - roztwór do stosowania podjęzykowego (mieszanka alergenów pyłku 12 tra

Wizytówka leku: Szczepionka odczulająca.

Dostępność: Rp

Zalecany: przy chorobach alergicznych, takich jak katar sienny, astma oskrzelowa, nieżyt oskrzeli, zapalenie spojówek i błony śluzowej nosa, spowodowanych przez alergeny, zwłaszcza wziewne, których nie można wykluczyć z otoczenia chorego.

Działanie: w skład preparatu wchodzą tzw. alergoidy, czyli zmienione alergeny różnych pyłków roślin, które podaje się choremu w formie podjęzykowej zwiększając za każdym razem dawkę preparatu. Leczenie powinno doprowadzić do złagodzenia lub ustąpienia objawów alergii.

Niezalecany: podczas ciąży; przy stosowaniu beta-blokerów (Betaloc, Bisoprolol, Coretal, Metocard, Propranolol, Sectral); leczenia nie należy rozpoczynać u chorych w stanie astmatycznym, w stanach gorączkowych, przy zaburzeniach odporności, reumatyzmie, niewydolności nerek lub układu krążenia, przy chorobach układu krwiotwórczego, w chorobach nowotworowych, przy czynnej gruźlicy.

Współdziałanie: nie łączyć z leczeniem beta-blokerami (Betaloc, Bisoprolol, Coretal, Metocard, Propranolol, Sectral).

Dawkowanie: podjęzykowo, wg zaleceń lekarza; zwykle na czczo, 15 minut przed śniadaniem; leczenie rozpoczyna się od 1 kropli najsłabszego stężenia; codziennie zwiększa się dawkę preparatu o 1 kroplę. Po osiągnięciu dawki 10 kropli należy rozpocząć leczenie, poczynając od 1 kropli o wyższym stężeniu. Po osiągnięciu dawki 10 kropli należy rozpocząć leczenie poczynając od 1 kropli o najwyższym stężeniu i ponownie zwiększać dawkę o 1 kroplę, aż do dawki 10 kropli. Tę dawkę podawać dalej 2 razy na tydzień; zakończyć na 2-3 tygodnie przed okresem pylenia.

Możliwe skutki uboczne: reakcje alergiczne miejscowe lub uogólnione o różnym stopniu, zaburzenia żołądkowe.

Inne leki z tej grupy: Allergovit, Alutard SQ, Catalet C, Catalet D, Catalet T, Novo-Helisen Depot, Novo-Helisen Oral, Perosall C, Perosall D, Perosall T13, Phostal, Pollinex, Purethal, Staloral, Staloral 300.

Autor (redaktor): Redakcja merytoryczna hasła mgr farmacji Magdalena Kurzyp


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl