Szukaj leku:Inne serwisy:
Google
Twoja wyszukiwarka

FLOXAL

Nazwa handlowa leku: FLOXAL

Nazwa polska leku: OFLOKSACYNA

Nazwa międzynarodowa leku: Ofloxacinum

Nazwa anglojęzyczna leku: OFLOXACIN

Postaci leku: Floxal - krople do oczu 3 mg/ml; Floxal - maść do oczu 3 mg/g.

Wizytówka leku: Lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów, do stosowania zewnętrznego w okulistyce.

Dostępność: Rp

Ostrzeżenia: Lek przejściowo upośledza widzenie; należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Zalecany: w bakteryjnych (zwłaszcza gronkowcowych) zapaleniach spojówek, zapaleniach i owrzodzeniach rogówki, brzegów powiek, jęczmieniu.

Działanie: przeciwbakteryjne na liczne szczepy bakterii, szczególnie na bakterie Gram-ujemne, niektóre Gram-dodatnie (głównie na gronkowce) oraz na niektóre szczepy wykazujące oporność na inne antybiotyki.

Niezalecany: przy nadwrażliwości na lek lub inne antybiotyki z grupy fluorochinolonów (np. Abaktal, Cifran, Ciprobay, Nolicin, Tarivid), w okresie ciąży i karmienia piersią; niemowlętom.

Dawkowanie: miejscowo, do worka spojówkowego, wg zaleceń lekarza, zazwyczaj należy zakraplać 1 kroplę 4 razy dziennie lub nakładać 1 cm maści 3 razy dziennie; w przypadku zakażenia chlamydiami należy zwiększyć ilość dawek do 5 na dobę. Leku nie należy stosować dłużej niż dwa tygodnie. Przed zastosowaniem leku należy usunąć z oka soczewki kontaktowe.

Możliwe skutki uboczne: reakcje nadwrażliwości, zaczerwienienie powiek, przekrwienie spojówek, kłucie, pieczenie, uczucie obecności ciała obcego w oku.

Autor (redaktor): Hasło opracowała lek. med. Maria Szubert


poprzedni preparat || wstecz || strona główna || do góry || następny preparat
Copyright © by Wydawnictwo KASTOR, Warszawa 2007.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy opis leku nie może być reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody Wydawcy.
Powyższy tekst pochodzi z publikacji książkowej pt. Popularna encyklopedia leków (informacje o książce i możliwości zakupu: http://www.kastor.strefa.pl). Intencją Wydawcy była popularyzacja wiedzy o najczęściej stosowanych lekach, dlatego też zamieszczony opis może odbiegać od naukowej precyzji sformułowań. Tekst nie może być, bez konfrontacji z treścią ulotki producenta zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej, podstawą podejmowania jakichkolwiek decyzji dotyczących użycia i dawkowania leków. Wydawca wyklucza wszelkie roszczenia za ewentualne szkody wynikające z niezastosowania się do zaleceń producenta leku.
Kontakt: leki at kastor.strefa.pl